Image is not available

 

 
 

Alex Band – Zderzenie Myśli

Pierwsza jazzowa płyta Orkiestry Alex Band pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego, zrealizowana jesienią 1979 roku w Studiu Polskiego Radia Lublin, wydana rok później przez wytwórnię płytową Tonpress.

Płyta winylowa zawierała 8 utworów, określanych jako porywający, big-bandowy funky-jazz-rock. Doskonale słychać, że zarówno band-leader – Aleksander Maliszewski — jak i realizator Andrzej Poniatowski byli zafascynowani tym, w jaki sposób powstawała muzyka w Ameryce. Nie da się ukryć inspiracji brzmieniem i aranżacjami Earth Wind & Fire, Quincy Jonesa czy Herbiego Hancocka.

Ostatnia reedycja płyty w formie CD, wydana przez wytwórnię płytową GAD Records, zawiera trzy dodatkowe utwory jako bonusy, nagrane w tym samym czasie w Lubelskim Studio Nagrań. Dziś, kiedy płyta winylowa doczekała się renesansu, a zbieranie ciekawostek z etykietą vintage jest już niemal modą, myśli twórcy albumu znów mają szansę zderzyć się z nowym odbiorcą. Zresztą to już się dzieje! Nagrania Aleksandra Maliszewskiego i jego zespołu samplują producenci hiphopowi, do zapętlonych fragmentów kompozycji Alex Bandu tańczą tancerze breakdance, diggerzy szukają albumów formacji, a za oceanem sam Roy Ayers umieścił jeden z utworów Aleksandra Maliszewskiego na ścieżce dźwiękowej do popularnej gry komputerowej GTA.

Kompozytorami i aranżerami poszczególnych utworów tej płyty są muzycy Orkiestry Alex Band – Włodzimierz Wiński, Waldemar Świergiel, Leszek Paszko, Paweł Serafiński, Marian Napieralski, Jacek Nowak i band leader – Aleksander Maliszewski. Muzycy sekcji rytmicznej: Jacek Nowak – gitara basowa / Paweł Serafiński – organy Hammonda / Krzysztof Szachnowski – syntezatory (Polymoog, Minimoog / el. Piano Yamaha CP, clavinet / Marek Walarowski – fortepian (Stainway i piano Fender – Rhodes) / Wiesław Wilczkiewicz – gitary / Andrzej Tylec – perkusja / Jan Mazurek – instrumenty perkusyjne. Sekcja instrumentów dętych: Andrzej Diering, Roman Dubiel i Marian Napieralski – trąbki i flugelhorny / Leszek Paszko i Waldemar Świergiel – puzony / Piotr Pikielny i Włodzimierz Wiński – saksofony. Lider orkiestry i dyrygent – Aleksander Maliszewski.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

Tracklista:

1. Hello Herbie
2. Zderzenie myśli
3. Łzy miłości
4. Ajoka
5. Czarna bestia
6. Borel Fish
7. Serce jesieni
8. W kluczu basowym

Bonus tracks:
9. Zbiegowisko
10. Moje Igloo 11. Bayou Bottom


Alex Band — The Eccentric

Druga płyta jazzowa Orkiestry Alex Band, wydana przez wytwórnię płytową „HELICON”, ukazała się w październiku 1981 roku. Podobnie jak „Zderzenie myśli”, została nagrana w studio Polskiego Radia w Lublinie na przełomie lat 1981/2. W odróżnieniu od pierwszej płyty, bardziej funkowej, „The Eccentric” charakteryzuje się znacznie rozbudowanymi, big-bandowymi aranżacjami, zaopatrzonymi w niezwykle szerokie, intrygujące tematy oraz krótkie, ale błyskotliwe partie solowe. Poszczególne utwory odsłaniają całą paletę możliwości kolorystycznych Orkiestry, wykreowanych przez wyobraźnię kompozytorów i aranżerów, którymi są muzycy Alex Bandu.

Płytę dostrzegła prasa. W czerwcu 1982 roku na łamach pisma jazzowego „Non Stop” Mateusz Święcicki zrecenzował w jednym tekście pierwsze dwie płyty Alex Bandu, określając ich twórczość mianem elektronicznego rock-jazzu wspartego najlepszą „blachą” (sekcją instrumentów dętych) w Polsce. „The Eccentric z pewnością dochodzi do szczytu tego, co w dziedzinie współczesnego jazzu nagrywa się na świecie. (…) Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza edycja pod każdym względem” — pisze Mateusz Święcicki.

Dzisiejsza reedycja albumu, wydana przez wytwórnię GAD Records, oprócz sześciu podstawowych utworów zawiera trzy dodatkowe kompozycje, nagrane podczas tej samej sesji w 1981 roku.

Kompozytorami i aranżerami poszczególnych utworów tego wydawnictwa są: Waldemar Świergiel, Włodzimierz Wiński, Marian Napieralski, Leszek Paszko, Paweł Serafiński i band leader – Aleksander Maliszewski. Muzycy sekcji rytmicznej: Jacek Nowak i Sławomir Korczyński – gitary basowe / Paweł Serafiński – organy Hammond i clavinet / Krzysztof Przybyłowicz i Jan Mazurek – perkusja i instrumenty perkusyjne / Marek Walarowski – fortepian i piano Fender / Krzysztof Szachnowski – instrumenty klawiszowe / Wiesław Wilczkiewicz – gitary. Sekcja instrumentów dętych: Andrzej Diering, Roman Dubiel, Ryszard Marchewa i Marian Napieralski – trąbki i flugelhorny / Leszek Paszko, Waldemar Świergiel – puzony / Jerzy Mucha, Piotr Pikielny, Włodzimierz Wiński – saksofony. Lider orkiestry i dyrygent – Aleksander Maliszewski.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

Tracklista:

1. Sam na Manhattanie
2. Świtaniec
3. Kropelka goryczy
4. Hiszpańskie łzy
5. Morskie słońce
6. Wet za wet Bonus tracks:
7. Tańcząca Anaconda
8. Gra miłosna
9. Fikołek


Alex Band — Straight on

Trzecia big-bandowa płyta jazzowa Orkiestry Alex Band to „Straight on”, wydana przez wytwórnię płytową PRONIT, nagrana w studio „Giełda” Polskiego Radia w Poznaniu w czerwcu 1982 roku. Jest najbardziej dojrzałą i ekspresyjną, o czym świadczą wyrafinowane kompozycje, nietuzinkowe aranżacje, bogata harmonia i płynne wykonawstwo. Każdy z utworów “Straight on” ma swój niepowtarzalny klimat, a w poszczególnych solówkach odnajdziemy pełen profesjonalizm gry na instrumentach. Niebawem ukaże się reedycja albumu pod skrzydłami wytwórni GAD Records. Kompozytorami i aranżerami poszczególnych utworów są muzycy Orkiestry: Jerzy Mucha, Wiesław Wilczkiewicz, Włodzimierz Wiński, Leszek Paszko, Jan Mazurek, Krzysztof Przybyłowicz, Marek Walarowski i Aleksander Maliszewski. Do utworu „Spain” — Chick Corea aranżację napisał Piotr Pikielny, który podjął się również aranżacji kompozycji Wiesława Wilczkiewicza — „Funny Baby”. Muzycy sekcji rytmicznej: Krzysztof Przybyłowicz – perkusja / Jan Mazurek – instrumenty perkusyjne / Sławomir Korczyński – gitara basowa / Marek Walarowski – fortepian i piano Fender / Jerzy Kaczmarek – instrumenty klawiszowe / Wiedsław Wilczkiewicz – gitary. Sekcja instrumentów dętych: Marian Napieralski, Ryszard Marchewa, Andrzej Diering, Roman Dubiel – trąbki i flugelhorny / Leszek Paszko, Henryk Zieliński, Zdzisław Stolarczyk – puzony / Jerzy Mucha, Piotr Pikielny, Włodzimierz Wiński – saksofony. Lider orkiestry i dyrygent – Aleksander Maliszewski.

Tracklista:

Strona A:
1. Straight on
2. Wild Man
3. Funny Baby
4. Some Measures Of Funky Strona

Strona B:
1. Spain
2. A Fable About Rainbow Morning
3. Voodoo
4. Crazy Girl
5. Chat

 


 

Halina Benedyk & Marco Antonelli — Frontiera

Halina Benedyk i Marco Antonelli spotkali się po raz pierwszy na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1984 roku. Za wspólnie wykonaną piosenkę pt.”Frotiera” otrzymali 3 miejsce.

Dawny pomysł nagrania wspólnego albumu polsko-włoskiego tandemu ożył w 2010 roku i stał się rzeczywistością. Wybrano czternaście utworów, w tym oczywiście „Frontierę”, autorstwa znanych włoskich twórców. Wśród nich są tak popularni kompozytorzy, jak Claudio Mattone, piszący dla Rity Pavone, Nady i Amandy, czy Franco Migliacci, wzięty producent muzyczny i aktor. Większość piosenek nagrano dwujęzycznie, Marco śpiewa w oryginale, a Halina czasem wtóruje mu po włosku, lecz częściej posługuje się świetnymi tłumaczeniami nieodżałowanego Andrzeja Sobczaka. Zabieg wypadł nadspodziewanie dobrze.

O stronę muzyczną zadbał aranżer i producent płyty, Aleksander Maliszewski, który z jednej strony pozwolił na nieodmiennie kojarzące się z włoską piosenką tak zwane szerokie śpiewanie, a z drugiej skutecznie zlikwidował nadmierny sentymentalizm, wprowadzając współczesne brzmienie zespołu. O wszystkim i tak decydują wokaliści, najwyraźniej doskonale czujący się w tym repertuarze. Słychać wyraźnie, że ćwierćwiecza od pierwszego spotkania nie zmarnowali i teraz posiadają dojrzały warsztat wykonawczy. Zespół muzyczny w składzie: Wojciech Olszewski – Fortepiany i keaboardy / Dariusz Kaliszuk – perkusja i instrumenty perkusyjne / Zbigniew Wrombel – gitara Basowa / Krzysztof Barcik – gitary / Jerzy Główczewski – sax alt, sax sopran, flet.

Producentem i aranżerem wszystkich utworów jest Aleksander Maliszewski. Nagrania zrealizowano w Studio Nagrań RecPublica w Lubrzy. Płyta została wydana przez wytwórnię MTJ i Alex Music Production.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

Tracklista:

1. Non Amarmi
2. Frontiera
3. A Citta'e Pullecenella
4. Quando L'amore Se Ne Va’
5. Brividio Felino
6. Vorrei Incontrarti Fra 100 Anni
7. La Voce Del Silenzio
8. Chesta Sera - Czas ucieka
9. Non Riesco A Frati Innamorare
10. Io Te Vurria Vasa’
11. Dicitencello Vuie
12. Cambiare
13. Se Mi Vuoi
14. Se Sei Tu

 

 
 
 

Alex Pop Symphony Orchestra i Gwiazdy

Album „Alex Pop Symphony Orchestra i Gwiazdy” jest uwieńczeniem 20-stu lat istnienia Orkiestry Alex Band. Jest zapisem koncertu na żywo, który odbył się w Filharmonii Poznańskiej. Aleksander Maliszewski zaprosił do tego koncertu polskich i zagranicznych wykonawców, z którymi współpracował wcześniej: Grzegorz Markowski (Perfect), Beata Kozidrak, Ryszard Rynkowski, Zdzisława Sośnicka, Zbigniew Wodecki, Michał Bajor, Andrzej Piaseczny, Polskie Słowiki, duet skrzypcowy Space Violin, Eleni, Philippe Vancles (Belgia), Marek Gasztecki, Zindy (Dania). Poza big-bandem w koncercie wzięła udział 24-osobowa sekcja instrumentów smyczkowych, 3-osobowy chórek żeński i Chór Polskie Słowiki Wojciecha Krolopa.

Płyta została wydana przez wytwórnię MTJ i Alex Music Production.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

 

 

 

Tracklista:

1. Znak zapytania - Alex Pop Symphony Orchetra
2. Niepokonani - Grzegorz Markowski
3. Taka Warszawa - Beata Kozidrak
4. Szczęśliwej drogi już czas - Ryszard Rynkowski
5. Będzie co ma być - Zdzisława Sośnicka
6. Zacznij od Bacha - Zbigniew Wodecki
7. Now - Space Violin
8. Ogrzej mnie - Michał Bajor
9. Love bring us together - Polskie Słowiki
10. Muzyka Twoje imię ma - Eleni
11. Les Grands Sentiments - Philippe Vancles
12, Czarodziejski flet - Marek Gasztecki
13.Round 'N' Round - Zindy
14. Jeszcze bliżej - Andrzej Piaseczny
15. Happy Christmas - Beata Kozidrak


Alex Band — Światowe przeboje lat 80-tych

Płyta zawiera 18 utworów — hitów lat 80-tych z repertuarów Julio Iglesiasa, Pet Shop Boys, Madonny, Whitney Houston, Michaela Jacksona, Barbary Straisand, Pointers Sister, Stevie Wondera i innych, w wykonaniu polskich wokalistów w polskich wersjach językowych. Usłyszymy na niej Zbigniewa Wodeckiego, Zdzisławę Sośnicką, Krzysztofa Krawczyka, Bogdana Smolenia, Halinę Frąckowiak, Halinę Benedyk, Wojciecha Blonda, Joannę Zagdańską, Krzysztofa Antkowiaka, Mieczysława Szcześniaka, Danutę Błażejczyk, Krystynę Giżowską, Luizę Staniec i Natalię Maliszewską. Wszystkim wokalistom towarzyszy Orkiestra Alex Band pod przewodnictwem Aleksandra Maliszewskiego.
Płyta została wydana przez Alex Music Production.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

 

 

 

Tracklista:

1. Życie Jest Natchnieniem - Zbigniew Wodecki & Zdzisława Sośnicka
2. Dziewczyny, Które Mam Na Myśli - Krzysztof Krawczyk & Bogdan Smoleń
3. Krzykiem I Szeptem - Halina Frąckowiak
4. Ja Pana Kocham - Halina Benedyk
5. Tylko Grzech - Wojciech Blond
6. Życie Ponad Stan - Joanna Zagdańska
7. Midnight Lady - Krzysztof Krawczyk
8. Lubię to (feat. Piotr Madziar & Andrzej Sobczak) - Wojciech Korda
9. To Co Zostaje - Zbigniew Wodecki
10. La Isla Bonita - Krzysztof Antkowiak (feat. Halina Benedyk)
11. Graj Tylko O Mnie - Luiza Staniec
12. Znajdź Mnie - Zdzisława Sośnicka
13. Czaruj - Halina Benedyk
14. Miłości Nie Mówię Stop - Mieczysław Szcześniak
15. Dorosły Świat - Natalia Maliszewska
16. Jeszcze Raz - Danuta Błażejczyk
17. Gdzie Tamten Czas - Krystyna Giżowska
18. Spróbujmy Nie Zapomnieć - Mieczysław Szcześniak, Luiza Staniec, Krzysztof Antkowiak & Natalia Maliszewska


Alex Band — Polskie przeboje lat 80-tych

Kolejna płyta Alex Bandu zawiera przeboje lat 80. takich wykonawców jak Maryla Rodowicz, Hanna Banaszak, Zdzisława Sośnicka, Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Halina Benedyk, Edyta Geppert, Grażyna Łobaszewska, Piotr Schulz, Halina Frąckowiak, Krystyna Giżowska, Danuta Błażejczyk i Wojciech Skowroński. Wszystkim wykonawcom towarzyszy Orkiestra Alex Band. Co warte podkreślenia, Aleksander Maliszewski jest autorem wszystkich kompozycji z płyty. Autorami tekstów są Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Andrzej Kosmala, Andrzej Sobczak i Tomasz Kordeusz.
Płyta została wydana przez Alex Music Production.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

 

 

 

 

Tracklista:

1.    Za Tobą Pójdę Jak Na Bal - Krzysztof Krawczyk
2.    Samba Bez Butów - Hanna Banaszak
3.    Dla Przegranego W Pięknym Stylu - Maryla Rodowicz
4.    Mamy Po 20 Lat - Halina Benedyk
5.    Nie Można Żyć Bez Światła - Eleni Papanicolaou
6.    Sceny Z Życia Artystek - Zdzisława Sośnicka
7.    Słownikowa Samba - Zbigniew Wodecki
8.    Mój Człowiek - Edyta Geppert
9.    Nuda Zjada Nas - Grażyna Łobaszewska & Piotr Schulz
10.    Są Noce Białe Jak Bzy - Halina Benedyk
11.    Dzień Za Dniem - Krzysztof Krawczyk
12.    Blue Box - Krystyna Giżowska
13.    Może Dobrze Życie Znam - Halina Frąckowiak
14.    Mój Koncert - Halina Benedyk
15.    Moja Broń Serdeczna - Danuta Błażejczyk
16.    Muzyka Z Twoich Płyt - Wojciech Skowroński

 

 

 
 
 

Halina Benedyk — Mamy po 20 lat

Płyta jest reedycją najlepszych utworów Haliny Benedyk z dwóch poprzednich albumów „Tańcz dla mnie tańcz” i „Mój Koncert”. Poza największym hitem „Mamy po 20 lat” znajduje się na niej siedemnaście utworów autorstwa Aleksandra Maliszewskiego. Teksty do nich napisali Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Andrzej Sobczak i Tomasz Kordeusz. Nowe masteringi zostały wykonane w Studio Alex Music Production przez Aleksandra Maliszewskiego.
Płytę wydano w 2014 roku w wytwórni Alex Music Production.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

 

 

 

 

Tracklista:

1. Mamy Po 20 Lat
2. Serce Za Sercem
3. Papierowe Skrzydła
4. Lekko Kołysz Mnie
5. Tramwajem Na Hawaje
6. W Naszych Sercach
7. Tańcz Dla Mnie Tańcz
8. Cały świat to Ty
9. Lubię Chodzić Zła
10. Są Noce Białe Jak Bzy
11. Moje Drzewo
12. Mój Koncert
13. Jak Najczulej Do Mnie Mów
14. Zacznij Zmieniać świat Od Siebie
15. Nabrałam Słońca W Dłonie Dwie
16. Bądź
17. Kochaj Mnie
18. Z Tobą Na Top

 

 

 
 
 
 
 

Halina Benedyk — Dajmy dzieciom uśmiech

“Dajmy dzieciom uśmiech” to płyta przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Zawiera osiemnaście piosenek napisanych specjalnie dla dzieci. W utworze “Każdy kogoś lubi” Halinie towarzyszą w chórkach jej dwie córki — Weronika i Wiktoria Maliszewskie. Teksty piosenek napisali Andrzej Sobczak i Tomasz Kordeusz. Oprawą muzyczną zajął się Aleksander Maliszewski.
Płyta została wydana przez Alex Music Production.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

 

 

 

 

 

Tracklista:

1. Dajmy dzieciom uśmiech
2. Każdy kogoś ma
3. Na kanapie pies
4. Rymowanki wyliczanki
5. Uwierz w siebie
6. Papierowy skrzat
7. Czekoladowa piosenka
8. Wakacyjna miłość
9. Najsmutniejsza z lal
10. Samba trala-bamba
11. Kubusiowa dyskoteka
12. Każdy ma swojego czarodzieja
13. Nocka cicha, nocka płocha
14. Zaśnij słodko, zaśnij
15. Piosenka z nadzieją
16. Dajmy dzieciom uśmiech (półplayback)
17. Każdy kogoś ma (półplayback)
18. Piosenka z nadzieję (półplayback)

 

 
 
 
 
 
 
 

Alex Band — Hits of the World

Płyta zawiera hity lat 80-tych takich wykonawców jak Stevie Wonder, Julio Iglesias, George Michael, Elton John, Prince i innych, w opracowaniach instrumentalnych. Została nagrana w Studio „Giełda” Polskiego Radia w Poznaniu, w 1985 roku i wydana tego samego roku przez wytwórnię Polskie Nagrania – Muza.

Muzycy sekcji rytmicznej: Zbigniew Lewandowski – perkusja / Jose Torres – instrumenty perkusyjne / Paweł Dąbrowski – gitara basowa / Paweł Ścierański i Mirosław Michalak – gitary / Wojciech Olszewski – fortepian / Jerzy Kaczmarek – instrumenty klawiszowe. Sekcja instrumentów dętych: Mariusz Stopnicki, Ryszard Marchewa, Tadeusz Gbur, Adam Bardabusz – trąbki i flugelhorny / Jan Konop, Jarosław Kwiecień, Waldemar Sołga, Jarosław Stanisławski – puzony / Jerzy Główczewski, Wojciech Szczęch, Piotr Baron, Adam Wendt, Konstanty Pawelec – saksofony. Lider, aranżer, dyrygent - dyrygent – Aleksander Maliszewski.

 

 

 

Tracklista:

Strona A:
1. I Just Called To Say I Love You (Stevie Wonder)
2. To All The Girls I Loved Before (Albert Hammond)
3. Cry Just a Little Bit (Heatlie)
4. All Of You (Tony Renis, Julio Iglesias)
5. Wake Me Up Before You Go-Go (George Michael)

Strona B:
1. We are the world (Michael Jackson, Lionel Richie)
2. I’m Still Standing (Elton John)
3. Never Ending Story (Limahl)
4. Purple Rain (Prince)

 

 

Alex Band — Hits of the World 2

Płyta zawiera 18 utworów — hitów lat 80-tych z repertuarów Julio Iglesiasa, Pet Shop Boys, Madonny, Whitney Houston, Michaela Jacksona, Barbary Straisand, Pointers Sister, Stevie Wondera i innych, w wykonaniu polskich wokalistów w polskich wersjach językowych. Usłyszymy na niej Zbigniewa Wodeckiego, Zdzisławę Sośnicką, Krzysztofa Krawczyka, Bogdana Smolenia, Halinę Frąckowiak, Halinę Benedyk, Wojciecha Blonda, Joannę Zagdańską, Krzysztofa Antkowiaka, Mieczysława Szcześniaka, Danutę Błażejczyk, Krystynę Giżowską, Luizę Staniec i Natalię Maliszewską. Wszystkim wokalistom towarzyszy Orkiestra Alex Band pod przewodnictwem Aleksandra Maliszewskiego.
Płyta została wydana przez Alex Music Production.

Płytę w całości lub jej poszczególne utwory można kupić w sklepie iTunes.

 

 

 

Tracklista:

Strona A:
1. It’s a Sin (Tennauk, Lowe)
2. I Just Can’t Stop Loving You (Jackson)
3. Never Gonna Give You Up (Stock, Ajtken, Waterman)
4. Hi-Hi (Cretu, Kemmler)
5. You Keep Me Hangin’ On (Holland, Dezjer, Holland)
Strona B:
1. Love Is The First Degree (Stock, Ajtken, Waterman)
2. La Isla Bonita (Madonna, Bray)
3. Everlasting Love (Cretu, Palmer, James)
4. You Win Again (Robin, Bary, Maurice Gibb)
5. Nothing’s Gonna Stop Us Now (Star Ship, Weren, Hammond)


HALINA — Tańcz dla mnie

“Po sukcesie piosenki „Mamy po 20 lat” Haliny Benedyk (Nagroda Publiczności na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1987 roku i piosenka roku Polskiego Radia i Telewizji) wytwórnia płytowa Arston postanowiła wydać album z piosenkami artystki. Na płycie znalazł się tytułowy utwór „Tańcz dla mnie tańcz”, choć najpopularniejszym pozostał „Mamy po 20 lat”. Utwory zawarte na płycie charakteryzuje pogoda ducha, żywiołowość, młodość i feeling odpowiadający trendom lat 80. Autorami kompozycji są Aleksander Maliszewski i Tomasz Kordeusz. Nagraniom płyty Haliny Benedyk towarzyszyli muzycy Orkiestry Alex Band: Wojciech Olszewski – instrumenty klawiszowe / Paweł Dąbrowski – gitara basowa / Krzysztof Piasecki – gitary / Jerzy Kaczmarek – instrumenty klawiszowe i perkusja (Roland Rx 5) / Jose Torres – instrumenty perkusyjne / Mariusz Stopnicki, Tadeusz Gbur – trąbki / Jan Konop, Jarosław Kwiecień – puzony. Aranżacje — Aleksander Maliszewski. Nagrania zrealizowano w Studio Teatru „STU” w Krakowie.

 

 

 

Tracklista:

1. Kochaj mnie pogodnie
2. Lekko kołysz mnie
3. Z Tobą na top
4. W naszych sercach
5. Serce za sercem goni
6. Tańcz dla mnie tańcz
7. W taką noc jak ta
8. Papierowe skrzydła
9. Tramwajem na Hawaje
10. Mamy po 20 lat

 

 
 

HALINA – Mój Koncert

“Drugi album Haliny Benedyk „Mój Koncert” zawiera dziesięć utworów skomponowanych przez Aleksandra Maliszewskiego. Teksty do tych utworów napisali Wojciech Młynarski, Jacek Cygan i Tomasz Kordeusz. Tytułowy utwór „Mój Koncert” Halina Benedyk zaśpiewała na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1988 roku. Za wykonanie tego utworu Halina otrzymała Nagrodę Międzynarodowej Federacji FIDOF. Nagrania zrealizowano w Studio Giełda Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu. Album został wydany w 1988 roku przez Polskie Nagrania.

 

 

 

 

 

Tracklista:

1. Cały świat to Ty
2. Lubię chodzić zła
3. Są noce białe jak bzy
4. Jesteś muzyką
5. Moje drzewo
6. Mój koncert
7. Jak najczulej do mnie mów
8. Zacznij zmieniać świat od siebie
9. Nabrałam słońca w dłonie
10. Miłość kwitnie w nas

 

 
 

Alex Band i Przyjaciele

“Autorem i aranżerem kompozycji zawartych na płycie jest Aleksander Maliszewski, z wyjątkiem utworu “Pozdrów swoje wspomnienia” Zbigniewa Wodeckiego. Do nagrań zostali zaproszeni popularni wykonawcy polskiej sceny muzycznej: Maryla Rodowicz, Zdzisław Sośnicka, Zbigniew Wodecki, Hanna Banaszak, Gang Marcela, Grażyna Łobaszewska i Piotr Schulz, Wojciech Skowroński, Krystyna Giżowska i zespół „Zuzu”. Wszystkim wykonawcom towarzyszy Orkiestra Alex Band pod kierunkiem Aleksandra Maliszewskiego. Nagrania zrealizowano w Studio „Giełda” Polskiego Radia w Poznaniu w 1985 roku. Krążek został wydany przez „Wifon” i PRiTV.

 

 

 

 

 

Tracklista:

Strona A:
1. Sceny Z Życia Artystek
Tekst: Jacek Cygan
Muzyka: Aleksander Maliszewski
Wykonawca: Zdzisława Sośnicka
2. Pozdrów Swoje Wspomnienia
Tekst: Leszek Długosz
Muzyka: Zbigniew Wodecki
Wykonawca: Zbigniew Wodecki
3. Samba Bez Butów
Tekst: Magdalena Czaplińska
Muzyka: Aleksander Maliszewski
Wykonawca: Hanna Banaszak
4. Łzy Na Szybie
Tekst: Adam Jarek
Muzyka: Aleksander Maliszewski
Wykonawca: Gang Marcela
Strona B:
1. Dla Przegranego W Pięknym Stylu
Tekst: Wojciech Młynarski
Muzyka: Aleksander Maliszewski
Wykonawca: Maryla Rodowicz
2. Nuda Zjada Nas
Tekst: Magdalena Wojtaszewska
Muzyka: Aleksander Maliszewski
Wykonawca: Grażyna Łobaszewska,
Piotr Schulz
3. Muzyka Z Twoich Płyt
Tekst: Andrzej Kosmala
Muzyka: Aleksander Maliszewski
Wykonawca: Wojciech Skowroński
4. Jaka Jestem Dziś:
Tekst: Jacek Korczakowski
Muzyka: Aleksander Maliszewski
Wykonawca: Krystyna Giżowska
5. A W Schronisku Bal
Tekst: Jan Sławko
Muzyka: Aleksander Maliszewski
Wykonawca: Zuzu

 

;nbsp


VOX

Czteroosobowy zespół wokalny „VOX” w składzie: Ryszard Rynkowski, Witold Paszt, Jerzy Słota i Andrzej Kozioł zadebiutował wspólnie z Orkiestrą Alex Band na jednym z koncertów podczas Międzynarodowych Targów Muzycznych w Poznaniu w 1979 roku. Utwór „Bananowy song” autorstwa Ryszarda Rynkowskiego stał się wielkim przebojem w Polsce i w Europie Wschodniej. Płyta zawiera siedem kompozycji Ryszarda Rynkowskiego i jedną Aleksandra Maliszewskiego. Aranżacje instrumentalne zrealizowali Aleksander Maliszewski, Leszek Paszko, Witold Paszt i Ryszard Rynkowski. Grupie „Vox” towarzyszy Orkiestra Alex Band pod kierownictwem Aleksandra Maliszewskiego. Płytę nagrano w Studio Polskiego Radia w Lublinie w grudniu 1979 roku, a wydana została przez wytwórnię fonograficzną „Tonpress” KAW.

 

 

 

 

 

Tracklista:

Strona A:
1. Bananowy Song (R. Rynkowski)
2. Słyszę W Tobie Cichą Blue Nutę (R. Rynkowski)
3. A Gdyby Tak (R. Rynkowski)
4. Pogrążona W Sobie (A. Maliszewski)

Strona B:
1. Ale Feeling (R. Rynkowski)
2. Masz W Oczach Dwa Nieba (R. Rynkowski)
3. Lucy (R. Rynkowski)
4. Dopiero Dziś (R. Rynkowski)


Krzysztof Krawczyk — Jak Minął Dzień

Płyta „Jak Minął dzień” Krzysztofa Krawczyka jest pierwszą, jaką nagrał zespół Alex Band jeszcze jako dziewięcioosobowa grupa muzyczna, która towarzyszyła piosenkarzowi podczas jego tras koncertowych w roku 1978. Na płycie znajdują się kompozycje Wojciech Trzcińskiego, Jerzego Miliana, Andrzeja Januszko, Krzysztofa Krawczyka i Aleksandra Maliszewskiego. Jedna z dwóch kompozycji A. Maliszewskiego to utwór „Pogrążona we śnie”, który zdobył Nagrodę Grand Prix podczas koncertu Premier na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1978 roku. Zespołowi Alex Band towarzyszą dwa chórki — „Fart” z Poznania i Chór Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Płyta nagrywana była w studiach nagrań Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Płyta “Jak Minął Dzień” została wydana przez Pronit w 1978 roku.

 

 

 

 

 

Tracklista:

Strona A:
1. Jak Minął Dzień
Tekst: Jerzy Kleyny
Muzyka: Wojciech Trzciński
2. Gdy Gaśnie Płomień
Tekst: Janusz Kondratowicz
Muzyka: Krzysztof Krawczyk
3. To Stary Film Sprzed Lat
Tekst: Janusz Kondratowicz
Muzyka: Aleksander Maliszewski
4. Na Szczęścia Łut
Tekst: Wojciech Jagielski
Muzyka: Andrzej Januszko
5. Wątek Z Filmu “C’est La Vie”
Tekst: Paweł Howil
Muzyka: Krzysztof Krawczyk

Strona B:
1. Pamiętam Ciebie Z Tamtych Lat
Tekst: Bogdan Olewicz
Muzyka: Krzysztof Krawczyk
2. Gra W Niebo - Piekło
Tekst: Wojciech Młynarski
Muzyka: Krzysztof Krawczyk
3. Weselne Preludium
Tekst: Andrzej Kosmala
Muzyka: Jerzy Milian
4. Dziewczyny Z Mego Miasta
Tekst: Janusz Kondratowicz
Muzyka: Krzysztof Krawczyk
5. Pogrążona We Śnie - Natalia
Tekst: Jonasz Kofta
Muzyka: Aleksander Maliszewski


Zapisz

Zapisz

Zapisz


Copyright © 2016-2018 Aleksander Maliszewski

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz